Teavitus ja tunnustus

Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu raames tunnustatakse ettevõtlusõpet edendavaid inimesi ja meeskondi – nii ettevõtlusõppe läbiviijaid kui sellesse muul moel panustajaid. Kandidaate parimate tunnustamiseks saab esitada iga aasta oktoobris. 

Edu ja Tegu tunnustamise statuut 2018

Tiitliga Aasta ettevõtlik õppur tunnustatakse õpilas- ja/või üliõpilasfirmat ja/või ettevõtlusõppes moodustatud meeskonda, kes on ettevõtlusõppes saavutanud silmapaistvaid tulemusi.
Tiitliga Aasta ettevõtlusõppe edendaja tunnustatakse meeskonda, organisatsiooni või asutust, kes on märkimisväärselt panustanud ettevõtlusõppe arendamisse ning kelle tegevused väärivad esiletõstmist ja levitamist.
Tiitliga Aasta ettevõtlik õpetaja tunnustatakse ettevõtluse või muu aine õpetajat või õppejõudu, kes on silmapaistvalt toetanud õppurite ettevõtlusalast arengut ning rakendanud või juurutanud meetodeid ja praktikaid, mis innustavad ja inspireerivad teisi.
Tiitliga Aasta ettevõtlusõppe mentor tunnustatakse ettevõtjat või ettevõtlikku töötajat, kes on silmapaistvalt toetanud õppurite ettevõtlusalast arengut ning rakendanud või juurutanud meetodeid ja praktikaid, mis innustavad ja inspireerivad teisi.
Tiitliga Ettevõtlusõppe programmi aasta tegija tunnustatakse isikut, kes on silmapaistvalt panustanud ettevõtlusõppe programmi tegevustesse ja arendamisse ning kelle tegevused väärivad esiletõstmist ja levitamist.

Laureaadid valib programmi esindajatest koosnev komisjon.

2018. aasta ettevõtluseõppe edendajad:
Edu ja Tegu aasta ettevõtlusõppe edendaja tiitli pälvis Põlva Gümnaasium.
Aasta ettevõtlikuks õpetajaks valiti Elbe Metsatalu, kes õpetab Tallinna 21. Koolis ja kahes Pärnu koolis. Aasta õppuriks Tallinna 21. Kooli õpilane Merilin Priilinn-Türk ning ettevõtlusõppe mentoriks Ander Hindremäe. Ettevõtlusõppe programmi aasta tegija on Jane Mägi Kuressaare Ametikoolist.

2018. aasta parimad: Jane Mägi, Elbe Metsatalu, Alo Savi Põlva Gümnaasiumist, Ander Hindremäe, Merilin Priilinn-Türk

Loe kõigi nominentide ja tänukirja saanud silmapaistvate nominentide kohta.

 2017. aastal said parima tiitli järgmised isikud ja asutused:
Aasta ettevõtlusõppe edendaja tiitli pälvis Võru Gümnaasium. Aasta ettevõtluse õpetaja tiitli pälvis Pärnu Vanalinna Põhikooli huvijuht Marje Vaan. Aasta ettevõtlusõppe mentor on Kuldar Leis.
Aasta ettevõtlik õppur on Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi õpilane Marten Soeson.
Ettevõtlusõppe programmi aasta tegijaks valiti Katrin Kivisild SA Innove.

Loe, kes olid aasta ettevõtlusõppe edendajate nominendid 2017 

Loe pikemat uudist võitjate kohta

Loe Õpetajate Lehe intervjuud Karmo Kurvitsa, Andri Tallo ja Marje Vaaniga  

Loe Lõuna-Eesti Postimehe artiklit Võru Gümnaasiumist 

Loe Ettevõtlusõppe erilehe intervjuud Kuldar Leisiga 

Loe Tartu Postimehe artiklit Marten Soesonist 

Aasta parimad vasakult: Karmo Kurvits, Andri Tallo, Kuldar Leis, Katrin Kivisild, Marje Vaan, minister Mailis Reps, Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts

 

Teavitus

Tutvu ettevõtlusõppe programmi infokanalite ja teavitusmaterjalidega, et olla kursis koolituste,  inspiratsiooniseminaride ja muude üritustega.