Äriideede arendamise programm STARTER

Äriideede arendusprogrammi STARTER eesmärk oli aidata õppijail luua ja arendada oma äriideed ning vormida see elujõuliseks ärimudeliks.

STARTER oli idee ja meeskonna arengut toetav neljakuuline praktiline koolitusprogramm, mis sisaldas temaatilisi seminare, tippspetsialistidest mentoritega kohtumisi ja juhendajat.

Programmi käigus lihvisid tiimid nii äriideed kui elluviimiseks vajalikke oskusi. Eriti kõrgelt hindasid tiimid mentorüritusi, kus saadi kümnetelt erineva valdkonna mentoritelt tagasisidet, mida tavaelus mujalt niisama kergelt ei saaks.

Iga semestri lõpus toimunud võistlusel esitlesid meeskonnad oma väljatöötatud ärimudelit ning parimate jaoks oli tegemist hüppelauaga näiteks Ajujahi võistlusele, mille üks tiim ka ära võitis. Parimatele jagati auhindu, mis neid ärimaailmas edasi viivad.

Äriideede arendamise programm STARTER oli väärtuslik lisa ettevõtlus- ja ka karjääriõppele, mis võimaldas siduda praktilised töötoad tundide ja loengutega.

STARTER programmist sai Edu ja Tegu tegevuse jooksul aastatel 2016-2023 osa 7058 õppurit. 

Loe STARTERi vilistlaste kogemusi siit ja siit (kuni lehe kinnipanekuni 2024).

STARTERi programmi vedasid kolm ülikooli – Tartu Ülikool, TalTech ja Tallinna Ülikool, kuid elluviimiseks ühendati kaheksa Eesti kõrgkooli kompetentsid.

Vaata videot STARTERi töötoast

 

STARTERi 2018. a parima tiimi Timey järgmine saavutus oli Ajujahi võitmine