Äriideede arendamise programm STARTER

Äriideede arendusprogrammi STARTER eesmärk on aidata õppijail luua ja arendada oma äriideed ning vormida see elujõuliseks ärimudeliks.

STARTER on idee ja meeskonna arengut toetav neljakuuline praktiline koolitusprogramm, mis sisaldab temaatilisi seminare, tippspetsialistidest mentoritega kohtumisi ja juhendajat. Programmi võib siseneda olemasoleva meeskonnaga või just sobivate tiimikaaslaste leidmiseks ja mida mitmekesisem kompetentsus meeskonnas esindatud on, seda parem.

Programmi käigus lihvitakse nii äriideed (mõeldakse läbi, kes on kliendid, millisel turul tegutseda, kas idee on läbilöögivõimeline või vajab muutmist) kui elluviimiseks vajalikke oskusi (meeskonnatöö, esinemisoskus, liftikõne). Eriti kõrgelt hindavad tiimid mentorüritusi, kus saadakse kümnete erineva valdkonna mentorite tagasisidet, mida tavaelus mujalt niisama kergelt ei saaks.

Iga semestri lõpus toimuval võistlusel esitlevad meeskonnad oma väljatöötatud ärimudelit ning parimate jaoks võib tegemist olla hüppelauaga näiteks Ajujahi võistlusele. Igal juhul saab žürii kasuliku tagasiside ja näpunäidete abil oma mudeliga juba ise edasi töötada.

Programmi ülesehitamisel on lähtutud eri haridustasemetel juba toimuva ettevõtlusõppe ja startup valdkonna arendustegevuste parimatest praktikatest ning osalema on oodatud huvilised nii gümnaasiumist, kutsekoolist, rakenduskõrgkoolist kui ülikoolist.

STARTER töötoad on tasuta! Loe STARTERi vilistlaste kogemusi.

Äriideede arendamise protsessi elluviimisel lähtutakse järgmisest SKEEMIST

Eelinkubatsiooni-skeem

STARTERi programmi veavad kolm ülikooli – Tartu Ülikool, TalTech ja Tallinna Ülikool, kuid elluviimiseks ühendatakse kaheksa Eesti kõrgkooli kompetentsid. STARTER toimub hooajaliselt ka Narvas, Pärnus, Kohtla-Järvel ning Haapsalus.

STARTERi osalejate ja mentorite kogemuslood ning soovitused videos – kuula, mida räägivad Ajujahi tiimijuht Harri Tallinn,ettevõtja Kristjan Maruste ja ettevõtlusspetsialist Aare Raev. Oma STARTERist saadud õppetunde jagab esimene võitjatiim MoleQl.

Vaata videot STARTERi töötoast

Loe programmist ja ajakavast lähemalt ning registreeri oma tiim STARTERI programmi www.starteridea.ee

STARTERi 2018. a parima tiimi Timey järgmine saavutus oli Ajujahi võitmine
2017. aasta võitja Decomer Techonology jõudis koos mitmete teiste STARTERi tiimidega Ajujahi finaali ning nüüd arendab oma ideed USAs
2016. aasta võidukas tiim MoleQL spurtis STARTERist Euroopa tasandi seminaridele ja võistlustele