Oled Sa tööandja või lapsevanem, koolijuht, õpetaja või õppur, noorte konkurentsivõime tööturul ja nende koolist saadavad oskused ning teadmised mõjutavad meid kõiki nii praegusel ajahetkel kui tulevikus. Vaata, kuidas saad Sina panustada noorte ettevõtlikkuse arendamisse ja osaleda Eesti liikuma tõmbamises!
Koolijuht, õpetaja – loe lähemalt, kuidas õpet ja õppureid ettevõtlikumaks muuta
Ettevõtja – loe lähemalt, kuidas panustada õppe praktilisemaks muutmisse
Tudeng ja õpilane – loe lähemalt võimalustest oma äriidee arendamiseks
Metoodika
Programmi eesmärk on arendada ning levitada ettevõtlusõppe metoodikat, mis toetab noorte ettevõtlikkuse edendamist. Metoodika on suunatud kõigi haridustasemete õpetajatele nende töö lihtsustamiseks, pakkudes mitmekesist meetodite tööriistakasti, millega õppuri ettevõtlikku hoiakut toetada ja teadmisi arendada.
Täienduskoolitused
Täienduskoolitusega tõstetakse üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste ettevõtlus- ja majandusõpetajate, kõrgkoolide ettevõtlusõppejõudude ning ettevõtlusõppesse kaasatud ettevõtjate ja mentorite ettevõtlusõppe alaseid pädevusi. Täienduskoolituses käsitletakse mentorluse, autorikaitse, disaini jm teemasid. Koolitajate meeskonnad koosnevad kõrgkoolide ekspertidest ning ettevõtjatest. Koolitustel on koos õpetajad, õppejõud ja ettevõtjad, et ka üksteisega parimaid kogemusi, teadmisi ja praktikaid jagada ning tõhusamalt koostööd teha.
Täienduskoolituste hea tava on aluseks koolituste väljatöötamisel ja elluviimisel.
Kool ettevõtlikuks
Euroopa komisjoni töögrupp on jaganud ettevõtlikkuse viieks pädevusvaldkonnaks, mis kõik panustavad võrdselt ettevõtlikkuspädevuse kujundamisse. Sinna kuuluvad tegutsemine, visioon, ideede genereerimine, otsustamine ja õppimine läbi väärtuse loomise.
Ettevõtlikkuspädevust saab rakendada ükskõik millisel eesmärgil ja valdkonnas. See ei pea olema kitsendatud ettevõtlusõppe konteksti. Küll aga on ettevõtlikkuse arendamiseks oluline õppijale pakkuda uudseid olukordi, võimalusi ja tegevusi, mis võimaldavad õppija pidevat arengut. Ja just seepärast usume, et koolid peaksid toetama ettevõtlikkuse arenemist.
Eelinkubatsioon ehk äriideede arendusprogramm
Sul on hea äriidee, kuid puuduvad täpsemad teadmised, kuidas sellega edasi töötada? Selleks oleme loonud äriideede arendusprogrammi. Äriideede arendusprogramm STARTER toimub semestripõhiselt, mille jooksul arendavad noored ise oma idee ärimudeliks. Selle ülesehitamisel on lähtutud eri haridustasemetel juba toimuva ettevõtlusõppe ja startup valdkonna arendustegevuste parimatest praktikatest. Niinimetatud eelinkubatsiooni jooksul on noortel võimalik osaleda idee ja meeskonna arengut toetavas neljakuulises praktilises koolitusprogrammis, mille raames saavad meeskonnad valdkonnapõhist nõustamist ja täiendavat tuge mentoritelt. Iga semestri lõpus toimuval võistlusel esitlevad meeskonnad oma ärimudelit. Äri alustamisega kaasnevad tavapäraselt ikka mingid kulutused, kuid STARTERi arendusprogrammi tegevustes osalemine on õppuritele tasuta.
Uuringud
Kuidas me teame, milline on praegune olukord? Veelgi enam, kuidas me teame, kas meie programmi mõjul midagi ka muutus?
Selleks korraldame programmi tegevuste sisulise seire ja ettevõtlusõppe alaseid uuringuid. Need annavad sisendit nii ettevõtlusõppe moodulite kui ka kutsestandardites olevate ettevõtlusega seotud pädevuste arendamiseks. Vilistlasuuring selgitab välja vilistlaste rahulolu ettevõtlusõppest saadud teadmiste ja oskustega ning nende hinnangud, milliseid pädevusi tuleks rohkem arendada.
Ettevõtlusõpetajad ja -õppejõud ning teised ettevõtlusõppe asjatundjad saavad arendada oma pädevusi, osaledes rahvusvahelistel konverentsidel ja parimate kogemuste vahetamise õppereisidel.
Tunnustus ja teavitus
Tunnustame parimaid õppetöö läbiviijaid, motiveerides ka teisi rakendama uusimaid ettevõtlikkust ja ettevõtlust käsitlevaid õppemetoodikaid ning praktikaid. Õpilastiimide tunnustamine innustab õppijaid osalema ettevõtlusõppe programmis ja jätkama ettevõtlusega. Mentorid ja teised ettevõtlusõppesse panustajad väärivad tunnustamist hariduse praktiliseks muutmise ja õpilaste innustamise eest.
Korraldame õppuritele, õpetajatele, ettevõtjatele ja teistele haridusse panustavatele osapooltele ettevõtlikkust initsieerivaid teavitusüritusi ja kampaaniaid, koostame teavitusmaterjale.
- Metoodika
- Koolitused
- Kool ettevõtlikuks
- Eelinkubatsioon
- Uuringud
- Tunnustus
Järgmised uudised
Vaata kõiki uudiseidLoe värsket ettevõtlusõppe Uudiskirja!
12.aprill 2018Uudiskirjas saab ülevaate ettevõtlusõppe arengutest erinevatel haridustasemetel. Õpetajatele on valminud moodulid ja muud vajalikud abimaterjalid ettevõtlusõppe läbiviimiseks, materjalid on suures osas juba kodulehel ja õpikeskkondades avaldatud, lisaks pakub programm koolitusi ja tuge rakendamisel. Ettevõtlike koolide hulk aina kasvab ja noori läbi õpilasfirma või STARTER programmi ettevõtlusega katsetajaid lisandub igal aastal juurde. Kõrgkoolide koostöövõrgutiku tulemusena rakendavad […]
Vaata edasi