Noored rääkisid Arvamusfestivalil, kuidas neid kodukanti tuua

Sildid: , ,

Arvamusfestivali noortealal toimunud Ideejahil rääkisid noored suud puhtaks, mida on vaja, et nad peale õpinguid kodukanti tagasi pöörduksid. Täpsemalt arutleti kahes laudkonnas, mida saavad selleks teha noored ise, kohalik omavalitsus, ettevõtja ja kool. Esialgsed väljakoorunud märksõnad olid ettevõtlik haridus, kus noored saavad hankida kogemusi, millega ka tööturul midagi peale hakata, head töötingimused ja kollektiiv ning arengut võimaldav töö, võrdne suhtumine ehk noorte arvamuse küsimine ja sellega arvestamine kohalikul tasandil Tore mõte, mis välja käidi, oli see, et kui kool soodustab ettevõtlike noorte kogukonda panustamist juba kooliajal, siis suurema tõenäosusega sama seltskond panustab kodukanti edasi ka peale kooli lõppu, kuna neil on selge,  mida on vaja teha ning mida nad suudavad ise ära teha. Noorte suur soov on, et kaasaegne ja kaasav õpetamine jõuaks igasse kooli.

Noorte arvamused on koondatud visuaalidele:

Lauajuhtideks olid suurepärased Cleveron As projektide turundusjuht Reelika Maranik, Järva vallavanem Rait Pihelgas, Hargla kooli õpetaja Rasmus Onkel ning ettevõtlik noor Geili Pais. Maailmakohvikus osalesid aktiivsed noored üle Eesti.

Arutelu korraldasid ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu, maakondlikud arenduskeskused ja Ettevõtlik kool. Toetas Euroopa Sotsiaalfond.