STARTERist õppejõule-õpetajale

Loovad ja ettevõtlikud noored saavad igal elualal hakkama ja viivad edasi ka Eesti elu. Seetõttu on oluline toetada õppes ideede genereerimist ja arendamist, sest just nii võib alguse saada tulevase vilistlase edulugu.  Eelinkubatsiooni ehk äriideede arendamist saab edukalt siduda erinevate õppeainete ja erialadega nii gümnaasiumides, kutse- kui kõrgkoolides. Hea idee võib alguse saada erialaga seotud probleemi teadvustamisest, loovtööst, projektist või ideede genereerimisest tunnis/loengus ning STARTER pakub praktilisi teadmisi mentoritest asjatundjate toel idee edasiarendamiseks. Tiimide komplekteerimisel on nagu ka ettevõtluses vaja erineva taustaga erialaspetsialiste, seega on programmi väga oodatud ka kutsekoolide õppurid oma teadmistega täiendama tudengite ja gümnasistide tiime. Gümnaasiumis pakub STARTER võimalust ennast arendada ja proovile panna nii neile, kel juba õpilasfirma kogemus selja taga, kui ka neile, kes soovivad oma ideed veel edasi arendada mentorite  toel. STARTER on ka hea praktiline lisa ettevõtlusõppele ning hüppelaud Ajujahti võistlusele.

Loe lähemalt äriideede arendamise programmist STARTER. 

Loe täpsemalt eelinkubatsiooni metoodikast 

STARTER põhiprogrammid toimuvad Tallinnas ja Tartus, regionaalsed Pärnus, Haapsalus ning Narvas. Vaata ajakava siit.

Hea õpetaja/õppejõud! Ideede genereerimine on lihtne, teeme esimese koos ja edasi saad juba kogemuse najal ise toimetada. Seetõttu viime läbi STARTERi ideede genereerimise töötubasid maakondades ja koolides piisava osalejate arvu olemasolul. Huvi korral tasub võtta ühendust STARTER programmi juhi Piret Arusaarega piret.arusaar@ut.ee.

Loe siit, kuidas kõrgkoolid on STARTERi sidunud õppetööga 

TalTechi Laava Tech võitis 2018. aastal üliõpilastiimide maailmameistrivõistlused
Tiimist FictionFeel arenes MTÜ Kohalugu, mis Tartu linna toetusega pakub kultuuri ja kirjanduse seostamist vaatamisväärsustega läbi mobiiliäpi. Tiimi edu taga oli Tartu Ülikooli tudengite ning Tartu Kutsehariduskeskuse õppijate koostöö.